Blog

Võrdlus - kui palju erinevad kindlustusfirmade reisikindlustused?

Eestis hüvitatakse aastas 140 miljoni euro eest kindlustusjuhtumeid aastas. Kindlustusmakse suurus pole selle kõrval miskit.

Reisikindlustus on oluline reisi osa, mis tagab, et õnnetuse korral ei pea reisija oma rahakotist tuhandeid eurosid tasuma. Sobiva kindlustuse saab vastavalt kindlustuspaketile ise kokku panna, kuid mille poolest erineb äpis tehtav reisikindlustus teistest?

Paljud inimesed mõtlevad kindlustuse tegemisele päev enne reisile sõitmist, ehk viimasel õhtul. On ka neid, kes sõlmivad veebis kindlustuse ja paari tunni pärast kihutavad juba lennujaama poole. Kuid millal oleks õige aeg reisikindlustust sõlmida? Ergo, Seesam ja If kindlustusel saab sõlmida reisikindlustust samal päeval. INZMO mobiiliäpi kaudu saab kindlustuse samuti samal päeval, aga oluline on see, et 3 tundi enne reisile asumist. Salva, Inges ja Swedbanki tingimustes seisab, et reisikindlustus tuleb sõlmida veebis 24 tundi enne reisile minekut. PZU kindlustusleping jõustub kindlustuspoliisil fikseeritud kuupäeval ja südaööl. Kõikides kindlustusfirmades hakkab kindlustus kehtima Eestist lahkudes.

Enamus kindlustusfirmad hüvitavad haiguse kroonilise ägenemise

Reisikindlustus katab kulud ka siis, kui reisijal ägeneb puhkusel mõni krooniline haigus, kuid reisi eesmärk ei tohi olla meditsiinilise abi saamine. Sellises olukorras pakuvad esmaabi hüvitist peaaegu kõik kindlustusfirmad, ainult Inges kindlustusel pole sellist punkti eraldi välja toodud. INZMO, Salva ja PZU hüvitavad kulu kroonilise haiguse ägenemisel kuni 1500 eurot. Swedbank ja Ergo hüvitavad haiguse ägenemise tagajärjel tekkinud kahju, mis on kindlustatule eluohtlik, kuid mille puhul reisimine ei ole olnud meditsiiniliselt vastunäidustatud. If kindlustusfirmal pole sellisel puhul rahalist piiri seatud.


Reisikindlustust sõlmides on oluline meeles pidada, et kindlustuspoliis oleks piisava kattega ning poliisis oleks arvestatud kõikide tegevustega, mis reisi jooksul on inimesel plaanis ette võtta, näiteks benji-hüpe, sukeldumine, mägironimine või muud ekstreemsed harrastused. Meditsiiniabikaitse kehtivus sportimisel või aktiivse vaba aja veetmisel enamikel kindlustusfirmadel kaetud ei ole. Kuid INZMO hüvitab ka aktiivse puhkuse tegevused. Aktiivseks puhkuseks loetakse kõrgendatud riskiga tegevustega tegelemist: nt. aeroobika, sulgpall, rannavõrkpall, jalgrattasõit, fitness, võimlemine, võrkpall, korvpall, jalgpall, tervisejooks, rulluisutamine, rullsuusatamine, jooga, sõudmine, kalastamine, jääkeegel, golf, ujumine, tennis, lauatennis, mägimatkamine kuni 2500 meetri kõrgusele merepinnast ilma erivarustuseta, toruujumine, kanuusõit, paintball, sukeldumine kuni 10 meetri sügavusele, hobusega ratsutamine, laskmine, mootorsõidukite, nt quad bike'i, mootorratta või mopeedi juhtimine, mille mootori maht on maksimaalselt 125 cm3.

Reisil olles on puhas nauding kaunis restoranis õhtust süüa või erinevate kultuuride köökidega tutvust teha. Kui mõne toidu söömisel hammas murdub, siis sellisel puhul paraku reisikindlustus ei aita. Kindlustuskatte alla läheb vältimatu abi vajadus, milleks hamba pooleks hammustamine või proteesi purunemine paraku ei ole. Pea kõigil kindlustusfirmadel on seatud hambaravi vältimatule abile rahaline piir, milleks on 200 eurot, välja arvatud Inges kindlustusfirmal, kellel on mõeldud hambaraviks 100 eurot.

Kaks kindlustusfirmat abivahendeid ei hüvita

INZMO hüvitab kuni 300 euro ulatuses vajalikud meditsiiniled abivahendid - näiteks kargud.

Kui reisil olles juhtub õnnetus ja pärast haiglast lahkumist on vaja rentida näiteks kargud, ratastool või mõni muu meditsiiniline abivahend, siis arsti määratud meditsiiniliste abivahendite hüvitamine on kõikides kindlustusfirmades erinev. INZMO hüvitab kuni 300 eurot iga kindlustusjuhtumi kohta, Salvas on see summa kuni 80 eurot ja If-is 100 eurot. Seesam kindlustus katab abivahendid juhul, kui need on seotud hüvitatava meditsiiniabi kindlustusjuhtumiga ja need kulud on Seesamiga eelnevalt kooskõlastatud. Näiteks Swedbank tagastab mõistlikud kulud abivahendite soetamiseks, mis on määratud arsti poolt, kuid Inges ja Ergo kindlustus abivahendeid ei hüvita.

Reisikindlustust sõlmides peaksid tähelepanelikud olema eelkõige rasedad naised, kuna neid kindlustatakse paljudes kindlustusfirmades vaid teatud ajani ja kehtestatud on ka eraldi suurusega hüvituslimiit. Kui erinevatele tingimustele pilk peale heita, siis näeb, et rasedusega seotud tüsistuste ravimisele hüvitab INZMO, PZU ja Seesam kuni 1500 eurot, kui tüsistus on tekkinud enne 28-32 rasedusnädalat.

Ergo kindlustus hüvitab rasedusega seotud tüsistused, mis on ilmnenud esmakordselt reisi ajal, ehk pärast kindlustuslepingu jõustumist. Swedbank hüvitab raseduse ja sünnitusega seotud meditsiiniabi kulud, mis on kantud alates 28. rasedusnädalast, välja arvatud vältimatu abi õnnetusjuhtumi tagajärjel. Kõige suurema summa hüvitab Inges, täpsemalt tüsistustega raseduse ravi üldsummas kuni 1900 ja Salva kindlustus rasedusega seotud tüsistusi ei hüvita.

Kõik kindlustusfirmad hüvitavad vajadusel pereliikme majutuskulud

Kui lähedasega juhtub välisriigis õnnetus, siis kõik kindlustusfirmad hüvitavad ka pereliikme majutuskulu võõras riigis. INZMO ja PZU katavad kuni 100 eurot päevas
maksimaalselt 7 päeva ulatuses. Salva kuni 90 eurot päevas maksimaalselt 5 päeva ulatuses, samuti katab Swedbank haige külastamiseks kuni viiepäevase edasi-tagasi reisi kulud. Seesamis hüvitatakse ühe saatja edasi-tagasi sõidu kulud kuni 1000 eurot, kui see on vajalik ja mõistlik ning Seesamiga kooskõlastatud. Inges hüvitab samuti mõistlikud ja vajalikud majutus ning transpordikulud kuni 2000 euroni.

Meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral hüvitab If haige, vigastatud või surnud kindlustatu juurde jääva ühe reisikaaslase täiendavad mõistlikud majutuskulud välisriigis ja Eestisse tagasipöördumise transpordikulud, kui see on hädavajalik (näiteks ema jääb lapse juurde).

Selgus, et peale kasutajamugavuse ei erine äpis reisi- ja muude kindlustuspoliiside sõlmimine väga palju veebist. Mobiiliäpis kindlustamise puhul on tegu lihtsalt tunduvalt mugavama ja kiirema lahendusega, kuna nutitelefon võimaldab ligipääsu kindlustusele pea kõikjalt ja igal ajahetkel.

Kui tunned, et INZMO reisikindlustus on just sinu jaoks, siis lae äpp alla juba täna. See on saadaval iOS-ile ja Androidile.

Tagasi

Jaga seda kasulikku infot ka sõpradele

Sign up now, and you’ll get 20 € credit for free!

INZMO app is available on iOS and Android
Partners

Follow INZMO via social media

All rights reserved © INZMO Insurance OÜ, info@inzmo.com

INZMO kindlustus avaleht