Blog

Kui kõigil teistel on, siis kas ka mul oleks kindlustust vaja?

Kui kindlustus ühe lausega kokku võtta, siis võiks öelda, et oma vara kindlustamine tähendab just riskide maandamist. Kõige enim kasutatud tähenduses on tegu finantsriskide eemaldamisega - kaasaegne kindlustus loodi algselt 17.sajandil selleks, et kaotada ära hirm õnnetusjuhtumite ees.

Ühe jaoks võib hirmuks olla mõranenud auto esiklaas, teise jaoks ootamatult ära jäänud reis ja kolmanda jaoks hoopis varastatud ratas. Samas peab siiski nentima, et enamik inimesi peab end keskmisest paremaks autojuhiks, reisiplaneerijaks või oma vara hoidjaks, aga  selle juures ei tasuks unustada, et õnnetus ei hüüa tulles. Isegi kui on ahvatlev mõelda, et minuga ju ei juhtu, siis küsi endalt, mis ulatuses suudaksid kanda kahju, mis ei olnud otseselt sinu põhjustatud? Mõne jaoks läheb see limiit 500€ ja teise jaoks 11 853€ juurest, aga valus põnts on see nii ühele kui ka teisele. Jah, kindlustus ei suuda su õlult stressi ja närvipinget toimunud olukorra pärast võtta, aga siiski tagab ta meelerahu konto tühjaks koorimise ees. Toome järgnevalt välja 3 punkti, miks tasuks uuesti läbi mõelda ühe või teise kindlustuse sõlmimine.

1.

 Pane tähtsuse järjekorda vara, mida omad ja soovid kindlustada. Nädala pärast ees ootav reis võib tunduda väike asi kodu või autokindlustuse kõrval, kuid keskmise eestlase reisikindlustustuse kahjud jäävad 10 000€ kanti. Sedasi vaadates pole enam ju tegu sugugi väikse summaga! Just seetõttu tasubki alati kaaluda kõikvõimalikke riske ja end nende vastu kaitsta. Isegi lähinaabrite juurde või teise maailma otsa reisile minnes tuleks sõlmida reisikindlustus, sest isegi kui reisijal on olema Euroopa ravikindlustuskaart, siis annab see õiguse vaid vältimatule arstiabile ja seda ainult sihtriigi seadusandluse järgi. Tasub teada, et ravikindlustuskaart tagab arstiabi võrdselt kohalikega ehk katab küll ravikulud, aga visiiditasu, haigla päevaraha, vajadusel transport jms ei ole kaetud. Ootamatused ja õnnetused ei jää sinust kodumaale maha, nad reisivad sinuga kaasa.

2.

Ära kahtlusta kõiki pettuses. Kahjuks on levinud arvamus, et kindlustusfirmad otsivad väikses kirjas tingimustesse peidetud põhjuseid, miks mitte hüvitist välja maksta. Tegelikult on väga vähe juhtumied, mille puhul kindlustusselts hüvitise maksmisest keeldub. Põhjendamatu väljamaksetest keeldumine ei ole lihtsalt kindlustusandja huvides, sest see tähendaks omakorda klientide usalduse vähenemist, mida ükski selts endale lubada ei saa. Sellele vaatamata tuleb end siiski tingimustega hoolikalt enne lepingu sõlmimist kurssi viia ja üle küsida, kui midagi jääb ebaselgeks.

3.

Liikluskindlustus on tehtud mootorsõidukitele kohustuslikuks, sest muidu ei suudaks keegi kannatanutele ja nende varale põhjustatud kulusid katta. Ma arvan, et ilma sellise riikliku lähenemiseta oleks juba pool Eestit pankrotis.  Leian, et see on hea koht paralleeli tõmbamiseks ka teistele kindlustustoodetele. Mõtekam on oma meelerahusse 100 eurot investeerida, kui maksta tuhandetesse eurodesse küündivaid arveid.
   
Olgem ausad, et kõige vastu kindlustamine võib olla tõsiselt segadusse ajav ja kallis, aga alternatiiviks on kahjuks tühi rahakott, negatiivsed emotsioonid ja kannatavad suhted. Tee algust INZMO äpi alla laadimisega ja leia sealt enda vajadusi rahuldavad lahendused, et tuua igapäevaellu natukenegi muretust juurde.


Tagasi

Jaga seda kasulikku infot ka sõpradele

Sign up now, and you’ll get 20 € credit for free!

INZMO app is available on iOS and Android
Partners

Follow INZMO via social media

All rights reserved © INZMO Insurance OÜ, info@inzmo.com

INZMO kindlustus avaleht