Blog

Reisitõrkekindlustus - mis juhtumeid see katab?

Nagu juba toote nimigi ütleb, siis on reisitõrke eesmärgiks kindlustada reisi ärajäämise, katkemise või hilinemise vastu. Reisi ärajäämise põhjuseks võib olla lisaks enda haigestumisele ka elukaaslase terviserike või torustikuleke, mille tõttu peab jääma kodumaale. Järgnevalt toon sinuni 7 huvitavat fakte meie kindlustustingimustest, et reisitõrke katteulatus oleks siililegi selge.

Reisi ärajäämise või ärajätmise põhjuseks võib olla:

  • 1. Kindlustatu, tema pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine, kroonilise haiguse ägenemine, õnnetusjuhtum või surm. Siinkohal tooksin ma välja, et pereliikmeks loeme INZMO’s nii kindlustatava ema, isa, lapse (samuti abikaasa laps), abikaasa ja elukaaslase, kui ka kasuisa, kasuema, vanaema, vanaisa, lapselapse, venna, õe, hooldusvanema või hooldatavad lapsed.

  • 2. Kindlustatu lähisugulase eluohtikku seisukorda sattumine või surm.

  • 3. Kui pärast kindlustuslepingu sõlmimist teavitab Eesti Välisminsteerium ootamatult, et reisikuupäevadel on reisi sihtkohta ebaturvaline reisida seal tekkinud olukorra või kõrge terrorismiohu tõttu. Ebaturvaliseks peame punast või musta ohutaset.


  • 4. Kui reisi põhieesmärgiks oli ühe konkreetse tasulise sündmuse (nt. konverents, seminar, mess, kontsert,  teatrietendus või spordiüritus) külastamine ja selle toimumine tühistatakse, sii hüvitatakse kõik taganemisõiguseta tasud.

  • 5. Reisi ärajäämise või katkemise korral hüvitatakse ka taganemisõiguseta reisipakett, hotellitubade rent, lannukipiletid ja isegi autorent, kontserdipiletid ja ekskursioonid.


Reisil viibides ja naastes:

  • 6. Reisi katkemise kindlustusjuhtumi puhul hüvitatakse mõistlik ja põhjendatud lisakulu, mis on seotud transpordi ja majutusega ennetähtaegsel tagasipöördumisel elukohariiki. Majutusele tehtavaid kulusid hüvitame kuni 100 € ulatuses päevas, kuid mitte enam kui 3 päeva.

  • 7.  Juhul kui reisilt naasemine lükkub kindlustusjuhtumi pärast edasi, siis reisitõrke kindlustuse omanikele pikeneb see 48 tunni võrra esialgsest kuupäevast.


Täielikult reisitõrkekindlustusega kursis olemiseks soovitan siiski lähemalt tutvuda meie tingimustega.  Selleks, et Eesti turul pakutavatest reisikindlustustest paremat pilti ette saada ning nende erisustega kursis olla, siis soovitan lugeda ka “Võrdlus - kui palju erinevad kindlustusfirmade reisikindlustused? “ artiklit.


Tagasi

Jaga seda kasulikku infot ka sõpradele

Sign up now, and you’ll get 20 € credit for free!

INZMO app is available on iOS and Android
Partners

Follow INZMO via social media

All rights reserved © INZMO Insurance OÜ, info@inzmo.com

INZMO kindlustus avaleht