Blog

Start-up tõi turule sekunditega toimiva kindlustuslahenduse

Eestlaste start-up INZMO tõi koostöös Gjensidige kindlustusega turule innovatiivse rakenduse, mis võimaldab mobiiliäpis sõlmida kindlustust vaid sekunditega. Ühtlasi valiti  kindlustuslahendust pakkuv idufirma äsja ka maailma juhtivasse ärikiirendisse 500 Startups.Eestlaste start-up loob innovatsiooni kindlustusmaastikul, muutes igapäevaste kindlustustoodete soetamise nutitelefonis kiireks ja kasutajasõbralikuks. “Täna toimub paljudes arenenud riikides kindlustuse soetamine endiselt kindlustusmaakleri vahendusel kas kontoris kohapeal, telefoni või faksi teel,“ selgitas INZMO tegevjuht ja kaasasutaja Meeri Klausen lühidalt kindlustusturu hetkeolukorda Euroopas. Ta nentis, et ainuüksi hinnapäringu saamine oma vara kindlustamiseks võtab tihtipeale aega mitu päeva, kuni lõpuks 1-2 nädala pärast kindlustuspoliisi sõlmimiseni jõutakse.

“Meie sihtrühm, kelleks on millenniumipõlvkond,kontrollib oma nutitelefoni keskmiselt üle 150 korra päevas ning 72 protsenti neist eelistab sooritada oste mobiilikeskkonnas, mistõttu on ka kindlustusettevõtetel viimane aeg pakkuda sarnaselt pangandusele kindlustust mobiilirakenduste kaudu,“ ütles Klausen. Ta märkis, et seetõttu otsustasid nad välja töötada kaasaegse kindlustuslahenduse, mis võimaldaks erinevaid personaalseid kindlustusi soetada nutitelefonis mõne klikiga. Sealhulgas auto-, mootorratta-, jalgratta, elektroonika või järgmise reisi kindlustust. Samuti on võimalik kindlustusäpis hõlpsalt esitada ka infot kahjujuhtumite toimumise kohta.

Lisaks poliiside kiirele soetamise võimalusele, soovib INZMO muuta kindlustuse tulevikus ka soodsamaks. “45 protsenti poliiside maksumusest kulub müügi-, administreerimise ning kindlustuspettustega seonduvate kulude katmiseks. Muutes kindlustusprotsessi efektiivsemaks ja vähendades pettuste riski, saame pakkuda ka soodsamaid kindlustusmakseid,” lubas Klausen.

“Gjensidige sooviks on teha oma klientide jaoks kindlustamine võimalikult lihtsaks ja kättesaadavaks,” kommenteeris koostööd Gjensidige Eesti filiaali juhataja Raul Järve. “INZMO tiim tutvustas oma uudset ja kliendi ootustele keskenduvat tehnilist lahendust ning mõistsime koheselt, et meil on ühised huvid ning ambitsioonid. Seega oli väga lihtne alustada koostööd ning arendada ühise pingutusega midagi põnevat ja kaasaegset konservatiivsele kindlustusturule,” lisas ta.

500 Startups'i San Franciscos toimuvasse kiirendiprogrammi valiti 1300 ettevõtte seast 46 idufirmat. “On märkimisväärne, et niivõrd varajases staadiumis jäi lahendus silma maailma mainekamale ärikiirendile. See annab selgelt märku, et ka investorite huvi kindlustussektori uuenduste vastu on kõrge,“ kommenteeris Klausen, kelle sõnul on 500 tunnustus oluline valideerija INZMO kontseptsioonile. See teeb INZMO’st esimese Eesti start-up’i, mis juba enne toote turuletoomist mainekasse kiirendisse on saanud.
INZMO meeskond tõi 2016. a kevadel turule esmakordselt jalgrattakindlustuse Bike-ID kindlustusäpi ning tänaseks on koostöös rahvusvaheliste kindlustusandjatega loodud lahendus laiema hulga kindlustustoodete pakkumiseks üle mobiilirakenduse.


Tagasi

Jaga seda kasulikku infot ka sõpradele

Sign up now, and you’ll get 20 € credit for free!

INZMO app is available on iOS and Android
Partners

Follow INZMO via social media

All rights reserved © INZMO Insurance OÜ, info@inzmo.com

INZMO kindlustus avaleht