Blog

Mida teha kui reis katkeb?

Keegi meist ei suuda täielikult valmis olla ebameeldivateks üllatusteks ning veel raskem on nendega kohaneda. Kuid alati saab omada mustaks stsenaariumiks varuplaani, et neid „üllatusi“ leevendada. Lisaks, kui tead, mida oodata ning kuidas antud olukorras käituda saab ebameeldivused muuta peaaegu, et talutavaks.  

Riskide maandamiseks reisi eel on vast kõige olulisem reisi- ja reisitõrkekindlustuse olemasolu. INZMO äpis on reisitõrkekindlustuse meditsiinikindlustusele lisamiseks on vaja teha poliisi soetades vaid üks väike tärnikene vastavasse lahtrisse. Teise olulise punktina tooks välja, et reisitõrkekindlustuse õigeaegseks rakendumiseks tuleb see osta vähemalt 72 tundi enne reisi algust. Siin kehtib hea reegel: Reisikindlustus koos reisitõrkega osta siis, kui reis! Miks? Sest siis see kaitseb sind ka nende tõrgete eest, mis juhtuvad enne reisi alguskuupäeva.

Toome järgnevalt sinuni 2 näidet, kuidas käituda, kui reisile ei saa minna ja kui tagasireis tuleb tühistada välisriigis.

Näide I : Maril on ostetud reis Kreekasse, mis pidi hakkama väljalennuga Tallinnast laupäeval ning musta stsenaariumi vältimiseks oli tal soetatud ka reistõrkekindlustus. Kahjuks 2 päeva enne reisi ehk neljapäeval laps haigestub, mille tõttu tuleb reis tühistada.

Kuidas järgnevalt käituda?

  • 1.  Kui on selge, et reisi ei saa toimuda, tuleb sellest teada anda, kas e-postil kahjud@gjensidige.ee või helistada +372 675 7628

  • 2. Reisi ära jäämisest tuleb teatada oma reisikorraldajale või lennufirmale.

  • 3. Välja tuleb otsida kõik arved, mille alusel käib hüvitamine. Hüvitise suurus sõltub sellest, mis summale on reisitõrke kindlustuspoliis soetatud.

  • 4. Kui kõik eelnevad toimingud on tehtud ja lapse tervis taas korras, siis saab hakata jälle uut reisi plaanima.

Kuidas käituda kui teel lennujaama satud liiklusõnnetusse?

Näide II : Kreekas puhkusel viibides satub Mari lennujaama sõites kergesse liiklusõnnetusse. Kahjuks võtab kogu bürokraatia ja asjaajamine sedavõrd palju aega, et Mari enam õigeaegselt oma tagasilennule ei jõua.

Kuidas järgnevalt käituda?

  • 1. Esimesel võimalusel tuleb ühendust võtta telefonil +370 52 790 860, kes aitavad olukorda selguse toomisega ning pakuvad välja lahenduse.

  • 2. Kui tõrge on tingitud transpordiettevõttest tuleb neilt võtta tõend reisi hilinemise või ära jäämise kohta. Kui toimus liiklusõnnetus, siis on vajalik hankida ka politseitõend.

  • 3. Järgmisena tuleb kojuminekuks kokku leppida ja oodata oma uut ehk asenduslendu. Reisi katkemise kindlustusjuhtumi puhul hüvitatakse Marile kõik mõistlikud ja põhjendatud lisakulud, mis on seotud transpordi ja majutusega. Majutusele hüvitatakse maksimaalselt 100 eurot päevas, kuid mitte enam kui 3 päeva.

  • 4. Õnnelikult lõpppunkti jõudes tuleb esitada kõik dokumendid, mis  antud juhtumiga seotud. Dokumendid tuleb saata kahjud@gjensidige.ee meiliaadressile, millest lähtuvalt hüvitatakse ka tekkinud kahju.

Täielikult reisitõrkekindlustusega kursis olemiseks soovitan siiski lähemalt tutvuda meie tingimustega. Selleks, et reisitõrkekindlustusest tervikumat pilti silme ette saada, soovitame lugeda artiklit: " Reisitõrkekindlustus - mis juhtumeid see katab? ".


Tagasi

Jaga seda kasulikku infot ka sõpradele

Sign up now, and you’ll get 20 € credit for free!

INZMO app is available on iOS and Android
Partners

Follow INZMO via social media

All rights reserved © INZMO Insurance OÜ, info@inzmo.com

INZMO kindlustus avaleht