Blog

Kuidas peaksin käituma, kui reisil olles satun haiglasse?

Reisi planeerides ei mõelda sellele, et kaunis puhkus võib ootamatult lõppeda mõnes raviastuses, kus haiglaarved võivad ulatuda tuhandetesse eurodesse. Selliseid olukordi saab leevendada ja seetõttu teeme ülevaate, kuidas käituda, kui oled kindlustatud ning reisil olles pead pöörduma raviasutusse.

Reisikindlustusega on kaetud ootamatu haigestumine kui ka õnnetusjuhtumiga kaasnevad ravi- ja transpordikulud. Samuti on oluline meeles pidada, et kindlustuspoliis oleks piisava kattega ning selles oleks arvestatud tegevustega, mis reisi jooksul on plaanis ette võtta, näiteks benji-hüpe, sukeldumine, mägironimine või muud ekstreemsed harrastused. Kui tegemist on olukorraga, kus kiire arstiabi on vältimatu, siis tuleb kiiresti ühendust võtta kiirabiga. Seetõttu tasub teada, et Euroopa Liidus kehtiv ravikindlustussertifikaat kehtib vaid Euroopas ning tagab vaid esmase arstiabi, ühtlasi on hädaabinumbriks 112. Kui välismaal on haiglast abi saadud, siis on oluline meeles pidada, et kõik vajalikud dokumendid oleksid kodumaale naastes kaasas.

Nimelt, kui reisikindlustus on sõlmitud ja kindlustusandjal ning raviasutusel on leping, siis kannatanu ei pea rohkem midagi tegema. Raviasutus suhtleb ise kindlustusandajaga ning abivajaja saab rahulikult puhata ja taastuda. Kui antud leping puudub, siis on oluline meeles pidada, et haiglast lahkudes tuleb arve tasuda ning see tuleb kindlasti ka kaasa küsima. Samuti peab haigla patsiendile väljastama diagnoosi, sest hiljem tuleb need dokumendid esitada oma kindlustusandjale. Kui puuduvad paberid, mis kirjeldaks patsiendi haiguslugu, võib tekkida olukord, kus kindlustusfirma ei saa vajalikku summat patsiendile hüvitada.

Juhul, kui reisil olles ootamatult haigestud ja arstiabi kättesaadavus on kindlasti vajalik, siis peaksid nõu küsima kahjukäsitlusest. Sealt suunatakse sind lähimasse raviasutusse, kus kiiremas korras murele lahenduse saad.

Huvitavad faktid INZMO reisikindlustuse kohta:

  1. Kui pärast haiglast lahkumist on vaja rentida näiteks: kargud, ratastool või mõni muu meditsiiniline abivahend, siis need kulud on INZMO’ga kaetud 300 euro ulatuses.

    INZMO hüvitab äkilise hambavalu põhjustatud  arsti külastamise kulud 200 € ulatuses.
  2. Stomatoloogiline esmaabi ehk siis äkiline hambavalu korral on hüvitis kuni 200 eurot.

  3. Telefonikõned kindlustusandja ning kahjukäsitluspartneri kontaktidele on hüvitatavad, kuni 100 euro ulatuses.

  4. Meeles tuleb pidada seda, et kui reisile minnes on tervislik seisund juba selline, et tõenäosus vajada ravi on suur või reisieesmärk on saada ravi, siis kulusid kahjuks ei kaeta.

  5. Nagu ka kõikide teiste kindlustusandjate juures, siis INZMO reisikindlustus ei hüvita alkoholi või narkootiliste ainete tarvitamisest põhjustatud tervisliku seisundi halvenemist.

  6. Ravisaaja peab täitma arsti ettekirjutust, kui seda ei tehta, pole võimalik saada ka hüvitist.

Igas olukorras tuleb jääda rahulikuks ning esimesel võimalusel tasub suhelda oma lähedastega. Enamasti on reisikindlustuses sees ka punkt, mis katab saatja kulud, aga selle teadasaamiseks tuleb uurida konkreetset reisitingimust. Reisikindlustus tagab, et puhkajale jääksid kaunid mälestused, mitte mured ootamatult suurte väljaminekute pärast. Kui vajad kindlustust, siis turvalisuse tagamiseks on kõige kindlam viis kasutada INZMO äppi.

INZMo äpp on saadaval iOS'ile ja Androidile- Lae see alla juba täna!


Tagasi

Jaga seda kasulikku infot ka sõpradele

Sign up now, and you’ll get 20 € credit for free!

INZMO app is available on iOS and Android
Partners

Follow INZMO via social media

All rights reserved © INZMO Insurance OÜ, info@inzmo.com

INZMO kindlustus avaleht