Blog

Kas äpis kindlustamine on turvaline?

Nutitelefonide rakendustes saab ühtaegu nii meelt lahutada, kui ka eluks vajalikke toiminguid teha. Kui INZMO rakendus aitab sekunditega kindlustada, siis näiteks Swedbanki mobiiliäpis saab pangatoiminguid teha vaid mõne hetkega. Paljudel inimestel võib tekkida küsimus, kas sellised tegevused on äpis üldse turvalised?

INZMO ja Gjensidige turule toodud innovatiivne rakendus on kasutajasõbralik ja võimaldab mobiiliäpis sõlmida kindlustust suisa välgukiirusel. See aitab kindlustada kõike, mida inimesel vaja - alates reisist kuni auto, mobiiltelefoni ja lemmikloomani välja. Vajalik on vaid konto loomine. Swedbankil on mobiilipanga kasutajaid tänaseks juba päris palju ja osade toimingute tegemiseks pole alati vaja isegi mobiilipanka sisse logida.

INZMO asutaja Risto Klauseni sõnul tehakse kogu kindlustuslepingu sõlmimise protsess äpisiseselt ning kõik sisestavad isikuandmed on kaitstud. "INZMO äpi puhul on tegu 21.sajandi lahendusega, mis jälgib Gjensidige agendina Eesti Kindlustustustegevuse seadust. Vastupidiselt pankadele ei kohusta Kindlustustegevuse seadus isikut tuvastama, sest poliisi sõlmimisel puudub isikul huvi kedagi petta. INZMO äpis kindlustamiseks tuleb isikul luua kasutajakonto, mille turvatase on tegelikkuses kõrgem kui SMS-i või e-maili vahendusel kindlustades ja ühtegi üleliigsete andmetega rida pahatahtliku tegevuse vältimiseks rakenduses ei kuvata," selgitas Klausen. Ta rääkis, et samuti võib ära unustada meilipostkastist selle õige dokumendi otsimise, saamaks infot, kellele vaja helistada või kuidas edasi peaks käituma.

"Ootamatute olukordade vältimiseks on äppi sisseehitatud ka teavitus, andmaks kliendile vajalikku infot," täpsustas Klausen ja lisas, et rakenduse kasutaja võib end kindlustuse sõlmimisel muretult tunda. Oluline on ka teada, et INZMO ei näe ega töötle krediitkaardiandmeid, vaid kasutab selleks PCI kõrgeimal turvatasemel sertifitseeritud maksevahenduspartnerit. Seega on kliendi andmed INZMO’s kaitstud ja neid hoitakse vastavalt Eesti Isikuandmete kaitse seaduses sätestatule.

Swedbanki kommunikatsioonispetsialist Liidia Kaljundi sõnas, et Swedbankis on aktiivseid mobiilipanga kasutajaid täna juba ligi 110 000. "Mobiilipank on sama turvaline kui kõik ülejäänud pangakanalid – internetipank, telefonipank või pangakontor. Kõik pangad investeerivad väga suuri summasid, et nende mobiili- ja internetipangad oleksid turvalised," kinnitas Kaljundi. Ta nentis, et ehkki osade toimingute tegemiseks pole alati vaja isegi mobiilipanka sisse logida, ei pea siiski kartma, et telefoni juhuslikult leidnud inimene raha meelevaldselt endale saab. "Ilma sisselogimata saab maksta vaid neile, kellele ka varem on ülekandeid tehtud. Kõige turvalisem, kiirem ja mugavam autentimisvahend on mobiil-ID," märkis Kaljandi. Ta rõhutas, et meeles peab pidama ainult oma PIN1- ja PIN2-koodi ja mobiil-ID saamiseks tuleb mobiilioperaatori juures vahetada tavaline SIM-kaart mobiil-ID toega kaardi vastu. "Iga mobiilipanga ja mobiil-ID kasutaja võib kinnitada, et tulemus on vaeva väärt," sõnas Kaljandi.

Klientide usaldusväärsuse tõstmiseks on INZMO jõud ühendanud Gjensidigega pakub, kelle puhul on tegu Skandinaavia ühe suurima ja vanima kindlustusseltsiga. Loe INZMO ja Gjensidige koostööst lähemalt artiklist " Lugu Gjensidigest ehk kuidas 200-aastasest kogemusest saab innovatsioon ".


Tagasi

Jaga seda kasulikku infot ka sõpradele

Sign up now, and you’ll get 20 € credit for free!

INZMO app is available on iOS and Android
Partners

Follow INZMO via social media

All rights reserved © INZMO Insurance OÜ, info@inzmo.com

INZMO kindlustus avaleht